Лариса Олійник Хто такий IT-рекрутер та як ним стати

Багато людей хоча б раз чули, що в напрямку QA низький поріг входу в професію. Однак якщо ви прокинулися вранці, вирішили стати тестувальником і надіслали своє резюме на кілька вакансій, то навряд вам одразу ж зателефонують і візьмуть на роботу. Вимоги до тестувальників-початківців стали жорсткішими, отож доведеться пройти попередню підготовку, перш ніж пробувати свої сили в QA. Якщо у вас стартап, для роботи якого потрібно небагато професіоналів, – цей курс для вас.

Хто такий IT-рекрутер

Сфера захисту чутливих даних стає все перспективнішою (sensitive data – це, наприклад, біометричні дані, інформація про здоров’я, фінанси та інші особисті відомості). Пам’ятаючи про те, що IT — це ринок кандидатів, варто https://wizardsdev.com/ добре вправлятися із запереченнями, контраргументацією і риторикою. Такий фахівець не зобов’язаний мати практичний технічний досвід, але має добре орієнтуватися в головних поняттях, параметрах і критеріях позиції.

Яким був твій найцікавіший кейс в рекрутингу?

До приходу в рекрутинг у мене вже був багаж найрізноманітнішого досвіду. Так, ще студенткою я почала кар’єру в ролі фахівця з навчання та розвитку у великому металургійному холдингу. Потім був досвід в івент і адмін-менеджменті, маркетингу. До Genesis я також встигла попрацювати в інвестиційній та великій аутсорсинговій компаніях.

Хто такий IT-рекрутер

Будьте в курсі акцій, новин і найближчих курсів! Дочитайте до кінця та отримаєте бонус у вигляді Чек-листа ідеального Рекрутера. В кінці теми про відгуки є опитування, яке хотів провести. Враховуючи ваш одрук вірю що писали особисто. 5️⃣ Відділ кадрів займається просуванням у роботі, атестацією та зростанням співробітників усередині організації. Знання англійської мови на рівні мінімум Intermediate.

Як проходить навчання

Успішні iT-рекрутери повинні постійно навчатися. При формуванні команд та пошуку професіоналів високого рівня рекрутери повинні розбиратися в специфіці проектів та інформаційних технологій. Курси проходять як в онлайн-, так і в офлайн-форматах. Приготуйтеся зануритися в IT-рекрутинг з головою, оскільки онлайн-курс складається з 22 занять, а офлайн-курс – з 30 занять.

Слід розуміти, що тут мало кому будуть цікаві гарні мовні звороти і довгі речення з купою епітетів. Важливо донести основну думку просто і лаконічно. Ну і, само собою, хоч трохи розбиратися в тому, про що пишете. IT рекрутинг – це бізнес-процес з пошуку та підбору кандидатів у компанії.

Вхід у професію. Рекрутинг в ІТ

Завдання HR-менеджера в IT-сфері мало чим відрізняється від інших сфер. Він так само допомагає новеньким адаптуватися в колективі, стежить за професійним розвитком всіх співробітників, вирішує конфліктні ситуації, підтримує корпоративну культуру. Якщо в компанії всі задоволені своєю зарплатою, обов’язками і роботою в цілому — HR впорався зі своїм завданням на «відмінно».

  • Основна перевага такої роботи — можливість добре вивчити проєкт і співробітників, а також бачити, що відбувається з вашими кандидатами після того, як оффер підписаний.
  • Опануєте необхідну термінологію для пошуку необхідних фахівців.
  • Сьогодні ми надаємо учням навички, яких потребують роботодавці та сучасний бізнес — жодної сухої теорії та «води».
  • А, як відомо, люди бувають різні й поводяться на співбесідах то пасивно, то пихато, а часом навіть агресивно.
  • Залучення — це і є рекрутинг в IT, основна функція якого шукати і набирати потрібних людей в компанію.
  • Уникайте шаблонних питань для інтерв’ю, які не відображають культуру вашої компанії чи досвіду співробітників.

У цей період рекрутер зустрічається з першими «порціями» незнайомих технічних термінів в резюме і описах вакансій. Однак, через те, що основний фокус уваги спрямований на базову IT-лексику і адаптацію, освоєння технічної лексики обмежується запам’ятовуванням нових слів. При цьому, вимова технічних термінів може даватися складно, а їх написання – майже непосильно.

Бажаєте отримати набір

Успіх будь-якого бізнесу забезпечують люди. Забезпечити бізнес правильними людьми — обов’язок рекрутера. Спеціаліст з найму персоналу, як talent acquisition specialist in-house, так і той, з яким співпрацюєте на аутсорсі, є амбасадором вашого бренду, вагомою частиною іміджу й корпоративної культури.

Хто такий IT-рекрутер

Загалом у професії IT-рекрутера є можливість вибрати той напрям, який викликає найбільшу цікавість. Любите грати в ігри — спробуйте себе в GameDev, стежите за здоров’ям — займайтеся наймом для healthcare-додатків, любите цифри й дисципліну — ласкаво просимо до FinTech. Експерт у трудовому законодавстві (досвід роботи 22 роки). Знаюсь на 1С, MS Access, MS Excel, PCAD .